Наркоманія - страшна хвороба, під час якої завдається непоправної шкоди всім органам і тканинам, а також психіці людини. Крім того, що під ударом перебувають серце, нирки, печінка, судини, імунітет, ще з’являється стійка фізична та психологічна залежність. Єдиним виходом із наркоманського кола є лікування наркотичної залежності в спеціалізованій клініці під пильним контролем досвідчених лікарів. І чим раніше почати лікування наркотичної залежності, тим краще і для самого наркомана, і для його близьких, які страждають від порочного захоплення наркотиками члена сім’ї найбільше.
Ознаки наркоманії
Приховувати свою пристрасть до наркотичних речовин у наркозалежних довго не вийде. Після невеликого періоду вживання наркотиків, у людини з’являються характерні ознаки, які бувають зовнішніми і внутрішніми.
До зовнішніх ознак наркоманії можна віднести:
- зміну поведінки;
- напади агресії;
- зміна кола спілкування;
- різка втрата ваги;
- проблеми на роботі;
- брак грошей, поява боргів і непогашених кредитів;
- неохайний зовнішній вигляд;
- проблеми із зубами;
- неприємний запах з рота і від тіла, що виходить;
- червоні запалені очі з розширеними або звуженими зіницями;
- тремор рук;
- проблеми з координацією рухів;
- небажання спілкування з родиною;
- апатія до життя.
За появи перших ознак наркоманії необхідно одразу звертатися по професійну допомогу до нарколога та переконати наркозалежного пройти курс лікування.
Однією з явних ознак наркозалежності є абстинентний синдром, за яким у більшості випадків і відбувається “розкриття” наркоманів у родині. Абстинентний синдром або ломка проявляється найсильнішими болями, від яких наркоман “хоче лізти на стінку”. Цей період супроводжується сильними головними болями, болем у м’язах і суглобах, підвищенням температури й артеріального тиску, нудотою, блювотою, безсонням, галюцинаціями, станом апатії, суїцидальними думками. Під час ломки багато наркоманів скоюють злочини, щоб знайти дозу або гроші на наркотики, а також закінчують життя самогубством.
Багато років існувала думка, що наркоман може самостійно впоратися з ломкою без медичного втручання. Однак це зовсім не так. Сильний больовий синдром штовхає наркомана на отримання чергової дози, бо він розуміє, що саме це принесе йому полегшення. Синдром відміни може тривати від кількох днів до кількох тижнів і якщо організм сильно ослаблений, то наркоман може померти, не витримавши болю.
Зняття ломки в клініці в Українці відбувається за допомогою швидкодіючих медичних препаратів, які швидко і ефективно знімають больові відчуття і мають заспокійливу дію. Наркозалежний через кілька годин уже відчуває явне полегшення.
Етапи лікування наркозалежності
У клініці лікування наркоманії в Українці дотримуються комплексного підходу в лікуванні, яке складається з декількох етапів.
На першому етапі відбувається зняття абстинентного синдрому і проводиться детоксикація організму. Під час детоксикації з організмом відбувається наступне:
- очищення організму від залишків наркотичних речовин і токсинів;
- нормалізується працездатність внутрішніх органів;
- відновлюється робота нервової системи;
- підтримується робота імунної системи;
- налагоджуються обмінні процеси в організмі.
Після детоксикації організму наркозалежному призначають відповідне лікування. Тривалість лікування наркоманії та ціна залежать від ступеня ураженості організму наркотиками, а також від застосовуваних медичних препаратів і методик. остаточну вартість лікування озвучує лікар на безкоштовній консультації.
У клініці лікування наркотичної залежності Пальміра застосовуються виключно ефективні методи лікування наркоманії. Одним з ефективних і популярних способів на сьогодні є кодування. Воно призначається лікарем-наркологом, після проходження курсу детоксикації та здачі необхідних аналізів, щоб переконатися у відсутності протипоказань.
Закодуватися від наркотиків можна за допомогою медичних препаратів або з використанням гіпнозу. Зазвичай використовується медичне кодування, під час якого наркозалежному вшивається ампула з препаратом, який блокує дію наркотику. Методика полягає в тому, що пацієнт знає, що якщо він употребить наркотик, то може померти в страшних муках. Препарат викликає сильну больову реакцію організму під час потрапляння в кров наркотику. Про це перед процедурою лікар детально розповідає пацієнтові й отримує його згоду на проведення кодування.
За наявності протипоказань використовується метод кодування з використанням гіпнозу. Психолог або психотерапевт, який проводить процедуру, на підсвідомому рівні навіює пацієнтові страх смерті, якщо він вживе наркотик.