м. Голосіївська
пров. Задорожний 5, корп. 2
м. Голосіївська
067 111 29 05 цілодобова консультація

Види наркотичних речовин

Види наркотиків та їхній вплив на організм. Основні групи психоактивних речовин. Ознаки та причини вживання наркотиків.
067 111 29 05
doctor

різні наркотики!

Сучасний наркологічний центр “Пальміра” являє собою одну з провідних медичних установ у Києві та Київській області з лікування залежності від наркотичних речовин. Київській області з лікування залежності від наркотичних речовин. Лікування наркозалежності є нашим пріоритетним завданням. Лікування наркозалежності пріоритетним завданням.** Ми беремося навіть за найскладніші і запущені випадки. Саме наркоманія являє собою пріоритетний напрямок нашої професійної діяльності з надання пацієнтам якісних і надійних послуг.

Наш кваліфікований персонал володіє необхідними знаннями та навичками надання якісних послуг залежним громадянам, має відповідну медичну освіту та необхідні сертифікати, дозволи на виконання своєї професійної діяльності. Крім цього, фахівці регулярно проходять курси підвищення кваліфікації та застосовують всі отримані знання на практиці.

У процесі лікування наркоманії з хворим працюють не тільки кваліфіковані наркологи і реабілітологи, а й команда професійних психологів і психотерапевтів. Вони допомагають своїм клієнтам справлятися з усіма труднощами, надають психологічну підтримку підопічним та їхнім родичам. А також до їхніх завдань входить робота з родичами клієнта для вибудовування правильної моделі поведінки, що допомагає надійно одужувати і не допускати зривів у майбутньому.

Стаціонарне лікування від різних видів наркотиків у клініці “Пальміра”

пацієнт у стаціонарі

Серед переваг нашої наркологічної клініки “Пальміра” можна виділити використання комплексного підходу під час роботи з пацієнтами. Завдяки цьому ми надійно виліковуємо наркомана, очищаємо його організм від накопичених отрут і токсинів, надаємо профілактику і терапію супутніх недуг, що виникли під час прийому ПАР. А також на всіх етапах хворі забезпечуються турботливим ставленням, психологічною підтримкою і наданням всієї необхідної допомоги.

За допомогою наших унікальних методів і технологій впливу можна не тільки побороти недугу і її негативні наслідки, а й виявити, усунути першопричини її виникнення. Ми робимо все необхідне для нормалізації фізичного та емоційного стану наркозалежного. У результаті застосовуваний підхід забезпечує досягнення надійних результатів і гарантованого позбавлення від згубної залежності на все життя.

Види психоактивних речовин

На сьогодні фахівці розділили всі наявні наркотичні речовини на 6 основних груп, що мають свої відмінні риси і мають різний вплив на людину. Слід більш детально розглянути кожну з них.

Опіумна група наркотиків

Існує кілька основних представників цієї небезпечної і вкрай важкої групи: мак

 • Героїн- являє собою дрібний порошок сіруватого кольору з присутністю гіркого присмаку. Продають його зазвичай у маленьких пакетах із вагою не більше 0,1 грама. У деяких випадках для більшої ваги в нього додають різні нешкідливі речовини. Наприклад, це може бути вітамінний склад, цукрова пудра чи інше. Перед застосуванням його розводять у водному розчині та використовують внутрішньовенно.
 • Опій-сирець - невеликі коржі з брудно-темним відтінком, які виготовляються із застиглого соку соломки маку. Використовують їх із застосуванням просочених бинтів.
 • Макова соломка - висушена і подрібнена трава, що містить стебла, листя і головки маку. Самі по собі рослини нешкідливі, але їх обробляють ангідридом оцтової кислоти, який вкрай токсичний. Особливий негативний вплив відбивається на печінці та психіці залежного.
 • Морфін - лікарський препарат, який розбавляють водним розчином і використовують в ампулах для уколів.
 • Кодеїн - небезпечна речовина в невеликих таблетках типу кодтерпін.
 • Метадон - сучасний аналог героїну синтетичного походження. Так, зовні, за смаком, запахом і принципом впливу вона багато в чому схожа на рослинний аналог. Але при цьому істотно більш негативно відбивається на фізичному і психічному здоров’ї. Звикання до нього набагато істотніше, ніж до героїну, і впоратися з ним значно важче.

Опіуми являють собою одні з найнебезпечніших видів заборонених препаратів, які за дуже короткий термін повністю руйнують здоров’я і психіку людини, призводять до повного вимивання кальцію з організму, сильної ламкості зубів і кісток.

Симптоматика прийому опіумних наркотиків

 • Відбуваються зміни в очах, а саме зіниці стають ненормально вузькими і перестають будь-яким чином реагувати на зміну світла. Це призводить до повної або часткової втрати зору.
 • Сонливість, загальмованість реакцій, мова істотно сповільнюється.
 • Хворий відчужений від зовнішнього світу і перебуває ніби в прострації.
 • Блідість шкірних покривів.

Недоліком опіумів є дуже швидке звикання та оперативне скорочення дії наркотиків за тривалістю та інтенсивності ейфорії. На початковому етапі людина може отримувати задоволення протягом 10 годин з моменту прийому дози, а через рік цей термін уже не перевищує 5 годин. Те ж саме стосується і настання абстинентного синдрому.

Канабіноїдні наркотичні речовини

канабіс

Найяскравішим представником канабіноїдів можна виокремити марихуану. Це висушене і подрібнене листя конопель, які зовні дуже нагадують тютюн зеленого відтінку. А також можна виділити таких представників, як анаша, гашиш і план або наркотик спайс. Вони виглядають, як м’який пластилін брудного темного коричневого відтінку завдяки наявності в складі смоли і пилку конопель. Для них характерний гіркий присмак і їдкий, різкий запах. Застосовують їх у поєднанні з тютюном у вигляді спеціалізованих цигарок або за допомогою приладів, що мають назву бульбуляторів.

Основний негативний вплив канабіноїдів позначається на органах дихання та психіці хворого За умови регулярного вживання протягом тривалого часу. при регулярному вживанні протягом тривалого періоду розвивається бронхіт у хронічній і запущеній формі.

Ознаки вживання канабоніодів

 • Почервоніння очей і занадто розширені зіниці.
 • Шкірні покриви, особливо на обличчі, також набувають червонуватого відтінку.
 • Різка і необґрунтована зміна бадьорості й активності на млявість і сонливий стан.
 • Зниження концентрації, мова загальмовується, стає незрозумілою і безглуздою.
 • Часті зміни прекрасного, веселого настрою на злість і агресію.
 • Безконтрольний апетит.

Поява таких ознак характерна для наркомана з мінімальним стажем. А для хронічного наркозалежного характерна присутність занадто вузьких зіниць очей, сухі й потріскані губи, особливо в куточках, шкірні покриви стають сухими та блідими. А також присутня загальмованість поведінки і неприємний запах конопель, який важко виводиться.

При появі ломки людина відчуває сильну млявість, сонливість, замкнутість, бажання залишитися наодинці іншими ознаками і загальним вкрай негативним і ослабленим станом.

Конопляні препарати високо токсичні і в зв’язку з цим руйнують всі внутрішні органи і системи. Найбільша шкода при цьому цьому відбивається на головному мозку, що призводить до неадекватності людини. Люди, які вживають канабіноїди, часто страждають від появи шизофренії.

Група психостимуляторів

психостимулятори

Представником такої групи є ефедрин. Це спеціалізований препарат, що випускається у вигляді білого порошку з присутністю солодкувато-гіркого присмаку. У деяких випадках ефедрин попередньо розводять із водним розчином і застосовують внутрішньовенно. Така речовина є важливим компонентом у складі багатьох лікарських засобів для лікування кашлю в хронічній формі або астми. Але там вона застосовується в нешкідливих і надмірно малих дозах. А ось наркомани його вживають у підвищеному дозуванні для особливо небезпечного наркотику первентину.

А також можна виокремити кокаїн - порошок, що спричиняє надмірно сильну ейфорію та оніміння органів після потрапляння засобу на слизову оболонку. Вживають кокаїн за допомогою вдихання через ніс, внутрішньовенно з водним розчином через уколи.

Амфетаміни є великою групою психостимуляторів, які випускаються у вигляді таблеток, капсул і порошку. Приймають їх зазвичай залежно від виду вдиханням через ніс або таблетками безпосередньо всередину. Вони стали прототипом більш сучасних екстезі. Це красиві пігулки різних кольорів з візерунками та малюнками, які використовуються перрорально.

Вплив психотстиуляторів на організм людини

Психостимулятори завдають великої шкоди психічному здоров’ю наркомана, що сприяє перезбудженню нервової системи, тривалому збереженню відчуттів ейфорії При їх вживанні людина може кілька діб не їсти і не спати, вести активний спосіб життя. Такий стан справ сприяє прискоренню перебігу всіх внутрішніх обмінних процесів, значному підвищенню АТ і роботи серця. Саме їх нерідко використовують як допінг для спортсменів.

За такого негативного впливу за період активності відбувається повне витрачання всіх внутрішніх ресурсів організму, які накопичувалися в ньому протягом великого терміну. І після закінчення дії ейфорії хворий може проспати кілька діб, прокидаючись тільки для прийомів їжі та походів до туалету.

Все це призводить до найсильнішого навантаження на серце, сприяє численним проблемам і захворюванням серцево-судинної системи. Ще часто виникає депресивний настрій з явними суїцидальними нахилами.

Симптоми застосування психостимуляторів

Для прийому психостимуляторів характерна поява вкрай розширених зіниць очей, високі показники роботи серця та артеріального тиску. артеріального тиску. Шкірні покриви сильно тріскаються і стають блідими, мова стає незв’язною і ненормально швидкою. А при виникненні абстиненції наркозалежний відчуває млявість і сонливість, загальмованість реакцій, депресивний настрій і значно підвищується потовиділення. **Ще при тривалому вживанні можуть виникати напади марення та галюцинацій.

Галюциногенні наркотики

гриби

Псилоцибін являє собою характерного представника галюциногенів. Він міститься в деяких грибах і вживається в сирому вигляді або трохи підсушеним. А також можна виділити ЛСД - спеціалізований препарати, яким просочується папір і розсмоктується в роті. Ще виділяється мескалін - білий порошок для внутрішньовенного введення з водним розчином.

Найбільш негативний вплив галюциногенів виявляється на психіку і мозок людини, призводячи до розвитку шизофренії в занедбаній формі або інших психічних відхилень. Для галюциногенного наркомана характерна присутність сильного і необґрунтованого страху, який посилюється під час прийому чергової дози. Ще небезпека галюциногенів полягає в високій смертності через отруєння грибами. Якщо ж вдається уникнути смертельного отруєння, то висока ймовірність отримання множинних психічних відхилень, що призводить до повної недієздатності.

Ознаки сп’яніння галюциногенами

Основний вплив цієї групи чиниться на свідомість хворого, що призводить до неадекватної поведінки. Наркомана просто починають переслідувати незрозумілі галюцинації, відвідують різні неадекватні ідеї. Змін зазнає і мова, яка з часом стає беззмістовною. мова, яка з часом стає безглуздою і незв’язною.

Барбітурати або лікарські снодійно-седативні медикаменти

Такі медикаменти у великому різноманітті представлені в будь-яких аптечних кіосках і продаються у вільному доступі або за за рецептом. При цьому п’янкий вплив настає в разі перевищення допустимого дозування. Важливо зазначити, що без таких п’янких компонентів медикаменти втрачають свою силу, тому виключити їх зі складу неможливо. Яскравими представниками цієї групи виділяються феназелам, реланіцм, реладор, еленіум, барбаміл і низка інших.

Як виявити вживання барбітуратів

Лікарські засоби снодійно-седативного характеру в перевищеному дозуванні за максимально короткий термін здатні негативно позначатися на організмі людини і **призводять до руйнування деяких відділів головного мозку, печінки та серця. ** Нерідко з’являються непритомні напади і напади епілепсії. Ще для людини характерна присутність нападів галюцинацій, марення, депресія і знервований стан.

Ейфорія в даному випадку схожа з алкогольним сп’янінням, тільки має більш важкий характер і наслідки при цьому більш важкі. Серед зовнішніх ознак можна відзначити нехарактерно вузькі зіниці та блідість, сухість, потріскування шкірних покривів. У поведінці можна відзначити агресію і ворожість щодо інших людей. А ось ломка в цьому випадку схожа з абстиненцією при хронічному алкоголізмі.

Летючі наркотичні речовини

До цієї групи можна віднести **які клеї, виготовлені на основі ацетону, різні розчинники, фарби та низку Більшою мірою до такої недуги схильні саме школярі, підлітки та молоді люди. Ейфорія досягається за допомогою вдихання отруйних парів. З цією метою ганчірку просочують у рідині і вдихають пари. Або обрана рідина наливається в пакет, через який безпосередньо вдихається наркоманом.

Негативні наслідки прийому летючих наркотиків

пляшки

Усі представлені рідини мають високу токсичність, завдяки якій вони негативно впливають на мозок, печінку і органи дихання хворого. При тривалому вживанні може з’явитися цироз печінки, енцелопатія, пневмонія та інші смертельні захворювання.

Ще висока смертність від летючих рідин полягає в токсичному отруєнні. Ще до неї може призвести такий випадок, коли хворий втрачає свідомість, але при цьому продовжує вдихати пари. Така ситуація може призвести до задухи та інтоксикації парами та отруйними газами. А також смерть може виникнути через зупинку серця, проблеми з органами дихання.

Такого хворого можна визначити за сильним і різким схудненням, опухлим обличчям із бруднувато-сірим відтінком. Нерідко зупиняється розвиток підлітка і може послідувати поява недоумства.

На завершення слід зазначити, що на сьогоднішній день існує величезне різноманіття наркотичних речовин, які відрізняються особливостями вживання і впливу на організм. Але всі вони надзвичайно небезпечні і призводять до неминучого погіршення здоров’я і смертельного результату. Не варто ризикувати своїм життям і здоров’ям. Але **якщо все ж таки ваша близька людина стала залежною, то не потрібно намагатися побороти недугу самостійно. Правильним рішенням буде звернення за допомогою в наркологічний центр “Пальміра” для якісного та ефективного лікування наркозалежності за доступними цінами. цінами.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Наркoлoг, психіатр, адиктолог Дата: 30-01-2015
Последние изменения: 18-12-2023

Часті питання:

Чи є у вас стаціонар?

Так у нас є власний стаціонар, палати трьохмісні, двомісні і VIP (одномісна). Вартість за добу: Алко/нарко 3-місна – 3700 грн, 2-місна – 4700 грн, і VIP – 7500 грн. Психіатрія 3-місна – 3900 грн, 2-місна – 4900 грн і VIP – 7700 грн

В цю вартість входить: лікування, 4 разове харчування, медикаменти та фіз.процедури. 

Як швидко лікар може мене прийняти?

Це питання безпосередньо уточнюється у лікаря, загружденість пацієнтами і тд, загалом можливий запис в той же день або протягом найближчих 2-3 днів.

Який термін(скільки по часу) лікування?

Все дуже індивідуальною. Мінімальний курс який проходять наші пацієнти в середньому 10 діб. Але детокс може бути 3 доби, а реабілітація 20 діб.

Чи працюєте ви на вихідних/святах?

Клініка працює цілодобово без вихідних і свят. Консультації лікарів проходять з понеділка по п'ятницю з 11.00 до 17.00 по запису.

Як можно орлатить послуги готівка/переказ та повністю/частинами&

Оплату можна здійснить як готівкою так і безготівково. Також оплату можна здійснювати частинами на період лікування.

Впевнений вплив та дбайлива підтримка в дорозі до одужання!
Не завжди пацієнт самостійно приймає рішення про початок лікування. Наші психологи та лікарі готові надати необхідну допомогу та підтримку.
Професійний та уважний колектив!
Наші експерти мають високу кваліфікацію в галузі медицини та психології, готові надати якісне обслуговування.
067 111 29 05
Консультація у клініці Пальміра

Умови проживання
Пальміра

Коридор
Палата VIP
Палата VIP 2
Двомісна палата Стандарт
Двомісна палата Стандарт
Двомісна палата Стандарт 2
Ресепшин 1
Ресепшин 2
Ресепшин 3
Клініка