Підлітковий алкоголізм – це справжній бич сучасності. Погодьтеся, як часто ви бачите підлітків і молодь із алкоголем у руках. Як не прикро, але статистика говорить, що майже третина дітей старшого шкільного віку періодично вживають спиртні напої. Особливо відчувається проблема пивного алкоголізму в підлітків. На жаль, навіть багато дорослих не усвідомлюють того, що пиво – такий самий алкогольний напій, як і інші. А за рахунок невисокого градуса і звикання до нього розвивається набагато швидше.
У клінічному центрі “Пальміра” пропонується лікування такого страшного захворювання, як підлітковий алкоголізм. Ми допоможемо впоратися з проблемою і повернути дитину до повноцінного й активного життя.
Перші ознаки алкоголізму у підлітків
Особливості підліткового алкоголізму дещо відрізняються від того, що ми можемо спостерігати у дорослих пацієнтів. А сама ефективність лікування багато в чому залежить від розуміння специфіки лікування дітей з цією проблемою. Важливо розуміти, що під час вживання алкоголю в дитини виникають зміни в психіці, поведінці (нелогічні дії), а сама поведінка підлітка стає дещо агресивною і неадекватною.
Причини підліткового алкоголізму
Найчастіше алкоголізм у підлітків розвивається на тлі зовнішніх негативних впливів і чинників соціального середовища, які так чи інакше згубно впливають на незміцнілу дитячу психіку. Проте, серед безлічі причин, що ведуть до дитячого алкоголізму, слід назвати найпоширеніші:
- Негативний вплив сім’ї, як найближчих для підлітка людей. Погодьтеся, дуже багато свят супроводжуються бурхливими застіллями, де обов’язково присутній алкоголь. Але одна справа рідкісні свята. Інша справа, якщо це відбувається на регулярній основі. У такому разі в дитини розвивається стійке переконання про позитивність алкоголю. Згідно зі статистикою, у сім’ї проблемних дітей найчастіше хоча б один із батьків регулярно вживає алкоголь.
- Наслідування і копіювання поведінки дорослих, яке не минає і в підлітковому віці. Крім того, дуже великий вплив на незміцнілу психіку дитини чинить реклама пива та інших алкогольних напоїв.
- Погані взаємини неминуче викликають негативні емоції не тільки в дорослих. Насамперед поведінка батьків позначається на психіці дитини. Часті скандали і рукоприкладство – надзвичайно сильний стрес для будь-якої дитини. Але ще гостріше вона це сприймає в перехідному віці. Дуже часто підліток намагається піти від негативу і знаходить віддушину саме в алкоголі.
- дуже часто діти починають випивати в компанії друзів і приятелів. Особливо якщо підліток прагне влитися в компанію, заробити авторитет або просто бути нарівні з іншими. Нерідко все це асоціюється саме з випивкою. В подальшому це може спричинити підлітковий алкоголізм, лікування якого обов’язкове.
- Соціальні проблеми та відсутність розвиненої інфраструктури, яка здатна забезпечити дитину нормальним повноцінним дозвіллям. Йдеться про кінотеатри, культурні заходи, фестивалі, гуртки за інтересами. Так, багато дітей випивають виключно через нудьгу.
Наслідки підліткового алкоголізму – фізичні та соціальні аспекти
Шкода алкоголю на організм підлітка безсумнівно в рази більша, ніж для дорослої людини. І це не піддається сумнівам. Адже для незміцнілого дитячого організму етиловий спирт можна порівняти зі справжньою отрутою. Однак, хронічне отруєння завдає величезної шкоди не тільки фізичному, а й психічному здоров’ю дитини:
- Відбуваються незворотні пошкодження мозку. Так, погіршуються інтелектуальні здібності підлітка та знижується пам’ять.
- Сильне пошкодження багатьох внутрішніх органів. Насамперед – печінки.
- Підвищується ймовірність розвитку проблем із серцем, наприклад, підвищений артеріальний тиск, тахікардія, аритмія. А це негативно позначається і на загальному самопочутті, і на роботі інших органів і систем.
- Сумно, але в стані алкогольного сп’яніння підлітки схильні до вчинення неправомірних дій – крадіжок, хуліганства, але також аж до вбивства.
- Алкоголізм серед підлітків – одне з найбільш негативних явищ сучасності. У перехідному віці активно розвиваються репродуктивні органи. Однак, вживання алкоголю значно знижує їхню функцію, що в подальшому може спричинити різні вади аж до безпліддя.
Лікування алкоголізму у підлітків і профілактика дитячого алкоголізму
Лікування від алкогольної залежності передбачає детоксикацію організму, активну роботу з психологом, медикаментозне лікування, терапію і соціальне відновлення. Однак, тільки профілактика алкоголізму в підлітків здатна якісно закріпити результат. Дуже важливо, щоб дитина вела активний і здоровий спосіб життя, мала збалансоване харчування, часто гуляла на свіжому повітрі та мала цікаві й захопливі заняття. Тільки так у її житті не залишиться жодного місця для алкоголю. місця для алкоголю.