«Спіймати білочку» - цей вислів перестає бути смішним і кумедним, якщо йдеться не про пухнастого рудого звірка. На жаль, одним із «сюрпризів» алкогольної залежності є біла гарячка. Варто розібратися, чим небезпечна горезвісна «білочка», і що ж це таке насправді.
Білу гарячку офіційно називають «алкогольний делірій». Це найнебезпечніший і вельми підступний алкогольний психоз. Виникає він не на порожньому місці. Стан стає наслідком різкого обриву вживання алкоголю у людей, які встигли міцно «подружитися» з хронічним алкоголізмом. Не варто вважати білу гарячку просто поганим самопочуттям після бурхливої вечірки. Серйозний психічний і фізичний розлад вимагає миттєвої реакції та допомоги фахівців.
Знайомимося з «білою гарячкою »
Уявіть собі фільм жахів. Однак розгортаються жахливі події вони на екрані, а просто у вашій голові. Біла гарячка - це свого роду психоз. Проявляється він унаслідок тривалого рясного вживання алкоголю, а потім - раптової відмови від нього. Стан характеризується галюцинаціями і серйозними порушеннями свідомості. Також для пацієнтів характерна хаотична рухова активність, проблеми зі сном, спотворене сприйняття реальності. Зазвичай алкогольний делірій настає протягом 48-72 годин після останньої чарки. У цьому й криється небезпека стану: залежний та його рідні не одразу розуміють, що відбувається.
Причини кошмару
Алкогольна «білочка» не приходить до звичайних любителів пропустити келих-другий вина чи пива. Стан є результатом тривалої та системної «співпраці» з алкоголем. Організм звикає до постійного «підживлення» етанолом. І ось етанол раптово зникає, а ЦНС починає бунтувати. Це призводить до галюцинацій, психозів і цілковитого хаосу в голові.
Які чинники провокують білу гарячку?
До основних чинників відносять такі:
- Тривале регулярне вживання: що довше і більше ви п’єте, то вищий ризик.
- Порушений режим сну і харчування. Організм, і без того змучений алкоголем, не отримує необхідного відпочинку і «палива».
- Стреси і депресія також роблять організм більш вразливим.
Самостійні спроби алкоголіків «зав’язати» без медичної допомоги, детоксикації, кодування можуть призвести до непередбачуваних наслідків.
Симптоми: як розпізнати бурю, що насувається
Перші ознаки білої гарячки часто з’являються через кілька днів після відмови від пиятик. Дуже важливо вчасно їх помітити, запобігаючи серйознішим наслідкам. Радимо звернути увагу на такі нюанси:
- Гострі галюцинації різного характеру. Наприклад, хворий скаржиться на миготіння перед очима тварин, дивних предметів, людей. Під впливом білої гарячки людина може чути голоси, загрозливі звуки, відсутні в реальності. Деякі відчувають повзання комах по шкірі, дотики невидимок.
- Людині здається, що її переслідують: виникають параноїдальні думки, боязнь за своє життя.
- Залежний не розуміє, де перебуває і який зараз день. Характерними ознаками є сплутаність свідомості, неадекватні дії та реакції на те, що відбувається.
- Зверніть увагу на неконтрольоване тремтіння в кистях рук.
- Організм намагається впоратися із ситуацією, тому часто виникає висока температура, пітливість, тахікардія.
Тих, хто страждає від білої гарячки, видає порушення координації, проблеми з рівновагою, невпевнена хода.
Що робити?
Помітили у когось симптоми білої гарячки? Дійте рішуче, вживаючи таких заходів до приїзду швидкої допомоги.
- Не залишайте людину наодинці, щоб уникнути нанесення шкоди собі або оточуючим.
- Варто створити безпечну обстановку, забезпечивши приглушене світло в приміщенні, вимкнувши телевізор і гучну музику.
- Ні в якому разі не погіршуйте ситуацію, пропонуючи хворому випити.
Біла гарячка не належить до категорії ситуацій, які можна вирішити «народними засобами». Тут потрібна кваліфікована медична допомога, інтенсивне медикаментозне лікування. Лікарі для купірування небезпечного стану зазвичай використовують такі методи:
- Знімають тривогу і розслаблюють ЦНС бензодіазепінами.
- Борються з психозом і галюцинаціями шляхом призначення антипсихотичних препаратів.
- Відновлюють водно-електролітний баланс організму шляхом вливання рідини, вітамінів.
- Якщо стан супроводжують судоми, застосовують протисудомні.
Не роздумуйте на предмет: «Чи варто звертатися в клініку або не виносити сміття з хати?». Медикаментозне контрольоване виведення з білої гарячки стає життєво необхідним. Тільки в умовах стаціонару реально забезпечити цілодобовий моніторинг стану пацієнта, за необхідності надаючи екстрену допомогу. Наша клініка гарантує анонімність і комфортні умови перебування.
Рецидив - гірший за хворобу?
Отже, людина одного разу пережила білу гарячку. Це означає, що ризик повторення кошмару значно зростає - особливо, якщо алкогольні пиятики тривають. Сприймайте алкогольний делірій, як сигнал SOS від організму. Його повторення призводить до незворотних наслідків для здоров’я. Тому не варто зволікати, якомога раніше розпочинаючи лікування алкогольної залежності за допомогою фахівців.
Найкращим захистом від білої гарячки стає повна відмова від зловживання алкоголем. Що ще можна зробити?
- Добре діє робота із залежністю у форматі індивідуальної терапії, групах підтримки.
- Підтримка ЗСЖ, відмова від спиртного, фізична активність, повноцінне харчування.
- Медитація, релаксація, інші техніки, націлені на зниження стресу, розслаблення і відновлення сил.
Не ігноруйте білу гарячку, сподіваючись, що «само пройде». Важливо боротися з першопричиною її виникнення - алкогольною залежністю. Медична допомога у поєднанні з профілактичними заходами допоможуть уникнути цього небезпечного стану, зберігаючи здоров’я на довгі роки.