Регулярно, поряд із прогресивними методиками лікування та розробкою нових лікарських препаратів, які спрямовані на поліпшення здоров’я людини, створюються і дуже небезпечні для життя наркотичні засоби.
Одним із найнебезпечніших наркотиків вважається снюс. У цій статті розглянемо, що таке снюс і як він діє та які після нього наслідки можуть бути.
Що таке снюс і в чому його небезпека
Снюс - це наркотик, який виробляється у вигляді бездимного тютюнового продукту в різних формах і використовується в як жувальний тютюн. Витоки цього наркотику знаходяться у Швеції, але дуже швидко поширився по всьому світу.
До його складу входять такі інгредієнти, як тютюн, вода, сіль, цукор, сода. Деякі виробники для посилення смакових якостей і приємнішого аромату додають ефірні олії, різні рослини, сухі ягоди та фрукти.
Для того щоб зрозуміти, як діє снюс, потрібно зрозуміти принцип його дії. Щоб нікотин моментально потрапляв у кров, його поміщають на деякий час, який зазвичай становить 5-25 хвилин, між яснами і верхньою або нижньою губою. так наркотична речовина не потрапляючи в гортань і легені, всмоктується прямо в кров.
Існує два основних типи снюсу:
- порційний;
- розсипний.
Порційний снюс що це? Це упакована речовина в пакетики, масою 0,3-2 г, дуже схожі на звичайні чайні. пакетики мають різний розмір - міні, стандарт і максі.
Розсипний снюс упаковується в картонні коробки і закривається пластиковою кришкою. Його реалізація відбувається на вагу.
Найчастіше у наркодилерів можна знайти порційний снюс. Найпопулярнішими добавками для тютюну є лаванда, ваніль, кава, м’ята, малина, ментол, диня, бергамот, віскі. Закладається наркотик, попередньо скрутивши з нього грудку, під верхню або нижню губу. Одна доза зазвичай становить 1-2 г.
Дія снюсу на організм людини
Вивчаючи, як снюс діє на організм, можна спочатку зробити висновок, що він навіть не такий небезпечний, як звичайні сигарети. Виробники стверджують, що цей продукт не такий небезпечний, як сигарети або сигари, оскільки він не містить тютюнового диму і смолисті канцерогени, що містяться в них.
Однак жувальний тютюн залежність має ще сильнішу, ніж звичайні сигарети. Однак багато хто вірить у те, що снюс допоможе побороти тягу до звичайних сигарет. Це в більшості випадків і відбувається, але тут одна проблема замінює іншу проблему. Звикання до снюсу відбувається після першого ж вживання і потім з’являється питання, як кинути жувальний тютюн. Вміст нікотину в одній порції снюсу перевищує його вміст в 1 сигареті в 5 разів, тому і звикання відбувається набагато швидше.
Оскільки в складі снюсу містяться такі речовини, як тютюн, вода, сіль і цукор, його багато хто не зараховує до наркотиків. Однак, від снюсу наслідки вживання можуть виявитися надзвичайно серйозними. Залежність відбувається дуже швидко і дуже важко піддається терапії.
Наслідки вживання снюс
Регулярне вживання речовини призводить до небезпечних для здоров’я наслідків:
- різні ураження слизової рота;
- підвищує ризик розвитку раку щік, ясен і губ;
- запалення та раку підшлункової залози;
- виникнення звуження та спазмування судин;
- розвитку онкології молочних залоз у жінок до 55 років;
- особливо небезпечне його вживання під час вагітності, оскільки може спровокувати передчасні пологи і викликати відхилення розвитку плода;
- ураження зубів і ясен;
- ризик виникнення цукрового діабету, якщо його шанувальники віддають перевагу солодкому тютюну;
- ризик для чоловіків стати імпотентом, оскільки під час його всмоктування кровоносні судини звужуються і статевий орган недостатньо наповнюється кров’ю.
Небезпека застосування снюсу підлітками
Снюс, на жаль, дуже популярний серед молоді. Після його вживання немає характерного запаху, як після викурювання сигарет, який можуть помітити батьки та дорослі. І багато хто також свято вірить, що це зовсім не наркотик і навіть не сигарети, і його вживання не завдасть абсолютно ніякої шкоди організму.
Однак це далеко зовсім не так. І для організму, що росте, - це найстрашніша отрута.
Внаслідок вживання снюсу виникають такі проблеми:
- гальмування росту, аж до його зупинки;
- порушення концентрації уваги та погіршення пам’яті;
- ослаблення імунної системи, схильність до різних захворювань;
- підліток стає більш дратівливим і агресивним;
- поява високого ризику розвитку онкології рота, підшлункової залози, шлунка.
Позбутися цієї залежності нелегко, але можливо. Фахівці клініки Пальміра зроблять усе можливе, щоб ваша близька людина почала знову жити повноцінним життям і позбулася залежності.