м. Голосіївська
пров. Задорожний 5, корп. 2
м. Голосіївська
067 111 29 05 цілодобова консультація

Психотерапія наркозалежності в Києві

Психотерапевт, Лікар – психотерапевт.
Останні зміни 18 Гру 2023
Психотерапія при лікуванні наркоманії

Досить нелегко дається багатьом наркоманам зважитися стати на шлях одужання. Саме в таких ситуаціях на допомогу приходить фахівець-психотерапевт. Адже лікування наркоманії - це досить складний і тривалий процес, у якому не обійтися без психотерапевтичної допомоги. Абсолютно будь-яка залежність пов’язана не тільки з фізичними аспектами, але, перш за все, з психологічною прихильністю. Незважаючи на той факт, що наркотики викликають неймовірно високу залежність, однією лише психотерапією не обійтися. Важливо підходити до вирішення проблеми в комплексі. Але й безпосередньо психотерапія при наркоманії вирішує важливу роль.

На жаль, у багатьох людей у житті присутня безліч психологічних проблем або таких, які негативно позначаються на сприйнятті світу, різних ситуацій і власне самого себе в навколишньому світі. Багатьох тягне на дно вантаж невирішених проблем, дитячі комплекси, різні негативні установки. Вони раз у раз підводять наркоманів до ризику вживання такого бажаного наркотику. Саме з цієї причини під час лікування наркоманії психотерапія настільки важлива, щоб пацієнт не здався, а пройшов свій шлях відновлення до самого кінця, назавжди розпрощавшись зі згубними токсичними речовинами. У клініці “Пальміра” надається допомога психотерапевта при наркоманії. Це в рази збільшує шанси на успіх і повне одужання наших пацієнтів.

Психотерапія залежних: особливості роботи з наркоманами

Психотерапія залежних

Поряд зі знищенням організму токсичними речовинами соціальне падіння людини відіграє вирішальну роль у зміні людини, яка пов’язала своє життя з наркотиками. Спостерігаються різні психологічні труднощі наркозалежних: деградація здорових комунікативних навичок. З цієї причини фахівець враховує індивідуальні зміни в психіці та мисленні пацієнта, що впливає на подальший перебіг лікування. Серед таких психологічних нюансів варто виділити такі:

  • Настрій пацієнта може змінюватися від вкрай поганого до вкрай хорошого і в зворотному напрямку.
  • Також присутні перепади самооцінки.
  • Має місце підвищена чутливість і сприйнятливість. На їх фоні можуть виникати образи у наркомана на ті чи інші дії.
  • Повне або часткове небажання прийняття себе як самодостатньої особистості. Часто має місце знижена рефлексія і нездатність контролювати емоції в тих чи інших ситуаціях.
  • Високі комунікативні труднощі. Це стосується і побудови діалогу, і взаємин з іншими людьми.
  • У переважній більшості наркомани відчувають депресію та апатію. Присутня хронічна втома і явно виражена пасивність.

У чому полягає допомога психолога при наркотичній залежності?

думка лікарів

Робота із залежними в психотерапії передбачає постійний контакт хворого з фахівцем. Це стосується не тільки періоду лікування, а й реабілітаційного періоду, коли пацієнт проходить ресоціалізацію, і несе на даному етапі ключовий характер. По суті психотерапевт веде консультації з рідними та близькими хворого для того, щоб ті могли правильно вибудовувати стосунки з наркоманом для допомоги йому. Крім того, дуже важливо встановити максимально довірчі стосунки, щоб пацієнт зміг впустити лікаря у свій внутрішній світ. Тільки таким чином можна збільшити психологічний кругозір хворого, допомогти розв’язати йому його внутрішні конфлікти і виділити психологічні чинники, які штовхнули людину на хибний шлях.

Лікар-психотерапевт під час роботи може використовувати різні методики психотерапії:

  1. індивідуальна психотерапія за наркозалежності, коли на зустрічах пацієнт ділитися власними переживаннями. Він покроково вчитися налагоджувати зв’язок із самим собою і з оточуючими людьми, відкривати свої почуття і ділитися емоціями.
  2. На групових сеансах психотерапії підбираються люди зі схожим минулим. Тут вони вчаться відкриватися один одному й озвучувати свої проблеми, почуття. У таких групах наркоманам дається зрозуміти, що вони не самотні у своїх проблемах і у своїй боротьбі за краще життя. 3) Арт-терапія допомагає спроектувати думки і занепокоєння шляхом творчості. Таким чином фахівець має можливість побачити поточний стан пацієнта.
  3. Психологічна допомога наркозалежним не може обійтися без тренінгів і лекцій. На таких пізнавальних і навчальних мотиваційних проєктах можна налаштуватися на одужання. Вони дають можливість повірити людині, що та рухається в правильному напрямку.

Звісно, психологічні проблеми при наркоманії можуть бути на перший погляд незначними. Однак, саме вони привносять істотну лепту в усвідомлення себе і спонукають людину вживати наркотики. Завдяки грамотній роботі психотерапевта клініки “Пальміра” можна позбутися психологічної залежності і знайти шанс на нове нормальне життя.

Додаткові питання до статті

Впевнений вплив та дбайлива підтримка в дорозі до одужання!
Не завжди пацієнт самостійно приймає рішення про початок лікування. Наші психологи та лікарі готові надати необхідну допомогу та підтримку.
Професійний та уважний колектив!
Наші експерти мають високу кваліфікацію в галузі медицини та психології, готові надати якісне обслуговування.
067 111 29 05
Консультація у клініці Пальміра