Алкоголізм - це хвороба, що прогресує у світі і дуже помолодшала за останні 10 років. Алкозалежними стають не не тільки дорослі люди, а й підлітки вже опинилися в зоні ризику. Це проблема, яка завдає шкоди всьому організму, негативно позначається на роботі мозку і викликає безліч захворювань.
Незважаючи на те, що вже існує безліч сучасних методів лікування алкоголізму, багато алкоголіків відмовляються проходити лікування, оскільки не визнають себе залежними. У разі, якщо ви зіткнулися з тим, що ваша близька людина регулярно випиває, ви часто бачите її в стані алкогольного сп’яніння, у неї трапляються часті запої, слід негайно переконати її вирушити в центр лікування алкоголізму.
Способи лікування алкоголізму
Способів лікування алкогольної залежності існує безліч. Однак перед початком будь-якого лікування необхідно зняти абстинентний (похмільний) синдром і пройти детоксикацію. Це потрібно зробити для виведення з організму залишків алкоголю, щоб лікування проходило ефективніше.
З усіх методів лікування можна виділити найбільш популярні і які використовуються в роботі в клініках лікування алкогольної залежності в Києві та Київській області:
- Медикаментозний. Алкозалежним можуть призначати медичні препарати у вигляді таблеток або ін’єкцій. Такі препарати, як дисульфірам, налтрексон, акампросат, вівітрол, знижують тягу до алкоголю, викликають негативну реакцію організму, що супроводжується нудотою, блювотою, поганим самопочуттям при вживанні алкоголю.
- Психотерапія алкогольної залежності. Застосовуються індивідуальні консультації з психологом, на яких пацієнт розуміє свою проблему і хоче знайти шлях до одужання. Також дуже дієвим способом є відвідування групової терапії. На ній залежні спілкуються між собою, діляться своїми досягненнями, спільно вирішують проблеми. Часто члени таких груп стають друзями.
- Медикаментозне кодування від алкоголізму. На сьогоднішній день це найефективніший метод лікування алкоголізму, який допомагає зав’язати з проблемою назавжди. Суть методу полягає в імплантації під шкіру або внутрішньом’язово ампули з препаратом, це може бути дисульфірам, антабус, тетлонг, еспераль. Під час потрапляння спиртовмісних напоїв в організм алкоголіка, він відчуває сильний біль і дискомфорт.
Кодування від алкоголізму повинно проводитися в спеціалізованій клініці після детоксикації, людині, яка перебуває в тверезому стані і не вживає алкоголь протягом тижня. Перед процедурою лікар проводить обстеження на можливість проведення кодування, а також розповідає про наслідки, які можуть виникнути під час вживання алкоголю, і отримує згоду на проведення у пацієнта.
Протипоказання на проведення медикаментозного кодування:
- ішемічна хвороба серця;
- проблеми із судинами;
- нещодавно перенесений інсульт або інфаркт;
- ниркова недостатність;
- гіпертонія;
- вагітність та період лактації.
За наявності протипоказань до процедури медикаментозного кодування, лікар може призначити кодування з використанням гіпнозу.
- Кодування за допомогою гіпнозу (навіювання). Процедуру виконує психотерапевт або психіатр, який володіє технікою гіпнозу. Алкозалежному на підсвідомому рівні навіюють страх перед вживанням алкоголю. Після виходу з гіпнозу він знає, що якщо вип’є, то може померти. Цей спосіб практично не має протипоказань. Перед його застосуванням пацієнта перевіряють на психічну стійкість і наявність проблем із психікою.
Реабілітація алкозалежних у клініці Пальміра
Який би метод лікування не застосовували для відновлення здоров’я алкоголіка, обов’язковим етапом лікування є реабілітація. Алкоголізм викликає не тільки фізичну, а й психічну залежність. Тому так важливо приділити достатню кількість часу відновленню психіки.
Це можуть бути індивідуальні консультації з психологом у стаціонарі або пацієнт може проходити їх амбулаторно. На цих консультаціях лікар допомагає пацієнтові розібратися в собі, поставити нові цілі в житті та мотивувати до їх виконання. Також дуже важливими в період реабілітації є відвідування груп залежних. Ці групи можуть збиратися, як у клініці, якщо пацієнт перебуває в стаціонарі або в інших локаціях. Про їхнє розташування може розповісти лікуючий лікар-нарколог.
Є також групи анонімних алкоголіків. На них люди зустрічаються і спілкуються, однак, не називаючи себе і не розкриваючи конфіденційну інформацію. Такі групи особливо популярні серед працюючих людей, які успішно пройшли лікування від алкогольної залежності та не хочуть розголошення цієї інформації.