Щоб зрозуміти, як кодування від алкоголю впливає на організм людини і що може статися, необхідно спочатку зрозуміти, як відбувається сама процедура. Кодування здійснюється двома способами:
- Під час психологічного кодування людина, яка пристрастилася до алкоголю, на підсвідомому рівні “вбиває” бажання вживати спиртні напої. Цей метод кодування часто порівнюють із гіпнозом.
- Медикаментозне лікування включає комплексну терапію. Метод полягає в тому, що пацієнту в організм вводять спеціальні препарати, які тривалий час зберігаються в тканинах. Вони діють як блокатори алкоголю і продуктів його розпаду. За наявності такого препарату в організмі людині заборонено вживати алкоголь. Якщо це правило ігнорується, у пацієнта може виникнути важка абстиненція. Під час медикаментозного лікування пацієнту також призначають ліки, що допомагають впоратися з алкогольним навантаженням. До таких препаратів належать седативні засоби.
У разі тривоги, збудження або поганого самопочуття навіювання неефективне. Саме тому психотерапевтичне кодування проводять не раніше ніж через 72 години після повної відмови від алкоголю. Краще відразу ж звернутися по допомогу в клініку. У стаціонарі пройти детоксикацію під наглядом фахівців. Одночасно пацієнт проходить обстеження на виявлення хронічних захворювань. Лікар виключає протипоказання до процедури і пропонує оптимальний варіант кодування.
Кодування не рекомендується за наявності епілепсії, психозів різної етіології, тривожних розладів, депресії, суїцидальних нахилів, органічних захворювань головного мозку або в стані абстиненції.
Який алкоголь можна пити після кодування?
Після процедури кодування одна відповідь: алкоголь у будь-якій формі абсолютно протипоказаний. Це стосується і безалкогольного пива (що містить лише 0,5 ‰ спирту), квасу (0,6-2 ‰), медичних препаратів у вигляді спиртових розчинів для внутрішнього застосування, солодощів з рідким алкоголем (як, наприклад, вишня в лікері), компотів, які заграли, сидру та подібних напоїв.
Навіть невеликі дози алкоголю або запах можуть викликати неприємні фізичні реакції. До найпоширеніших варто віднести:
- блювота,
- судинні спазми, які проявляються головними болями (пульсуючого характеру або навіть запаморочення);
- задуха;
- виражене серцебиття, порушення серцевого ритму.
Ці ефекти мають психогенний характер, залежать від індивідуальних особливостей пацієнта. У деяких випадках, можуть зберігатися навіть після протверезіння. Крім того, пацієнт може відчувати: тремтіння по всьому тілу, безсоння (іноді виникають жахіття), тривогу, страх смерті, нав’язливі думки і навіть галюцинації.
Після кодування гіпнозом вживання алкоголю може спровокувати приховані психічні розлади, як-от панічні атаки або генералізований тривожний розлад. Також можливе загострення вже наявної психічної патології у відповідь на вживання алкоголю.
Що може статися, якщо заборона буде порушена?
Насамперед порушення мікроциркуляції крові та артеріального тиску, які проявляються таким чином:
- стрибки тиску;
- відчуття пульсації;
- головні болі;
- нудота, блювота, запаморочення;
- іноді втрата свідомості.
Порушення в серцевій діяльності проявляються у вигляді:
- біль у грудях, важкість;
- задишка, утруднене дихання;
- часте серцебиття, тахікардія;
- іноді набряк легенів.
Реакції центральної нервової системи:
- набряки та судоми в ногах і руках;
- поява галюцинацій, маревного стану, сплутаності свідомості;
- судоми, що переходять в епілептичні напади;
- гострий психоз.
Патологічні ураження внутрішніх органів і систем виражаються:
- постійна блювота;
- захворювання печінки;
- виразка шлунка і дванадцятипалої кишки;
- сильний больовий синдром у нирках і печінці;
- загострення панкреатиту з усіма супутніми симптомами.
Якщо ознак немає, це не означає, що в організмі не відбуваються реакції. Симптоми проявляться через деякий час, тільки в цьому разі вони протікатимуть у важчій формі. Якщо людина закодована і вживала в цей час алкоголь, їй слід звернутися до лікаря.
Що робити якщо хочеться випити після кодування?
Якщо виникло бажання випити після кодування, важливо негайно звернутися до нарколога або психотерапевта. Обговоріть свої почуття, отримайте підтримку та рекомендації щодо подальших кроків. Дотримання лікарських рекомендацій і пошук альтернативних стратегій допоможуть впоратися з негативними бажаннями.
Що робити, якщо стався зрив після кодування?
У разі зриву після процедури кодування важливо відразу ж звернутися до нарколога. Це допоможе скоротити період запою і зменшити токсичні наслідки вживання алкоголю.
Після подолання стану абстиненції та відновлення, лікар із пацієнтом зможуть розробити найкращий план лікування. Фахівець розгляне всі негативні фактори, що призвели до зриву і повернення до алкогольної залежності.
Важливо пам’ятати: вживання алкоголю після кодування є абсолютно небажаним за будь-яких обставин!
Для отримання додаткової інформації звертайтеся за вказаним нижче номером або запишіться на консультацію.