Коли здавалося б нешкідлива пристрасть до спиртних напоїв переростає в хронічну форму алкоголізму, тоді необхідно вживати рішучих заходів для усунення залежності. Подолати її самостійно вкрай складно, тому рекомендується звернутися по допомогу до фахівців, таких як наркологи та психотерапевти. Вони пропонують різноманітні методи лікування, одним з яких є кодування, один з найбільш ефективних методів лікування. Важливо врахувати індивідуальні особливості кожного випадку, щоб забезпечити безпечний та ефективний результат.
Що таке кодування?
Під кодуванням від алкоголю мається на увазі комплекс заходів, який складається з медикаментозного або психотерапевтичного впливу. Таким чином у людини формується страх від вживання алкоголю.
Найголовніше під час кодування створити у людини або фізичний, або психологічний бар’єр, який перешкоджатиме прийому алкоголю. Людина має чітко усвідомлювати, що будь-яке вживання алкоголю всередину може спричинити серйозні наслідки для організму.
Варто зазначити, що кодування - це метод, який допомагає відмовитися від вживання алкоголю, однак це не є повноцінним лікуванням. Обов’язково потрібно розібратися чому саме людина почала вживати алкоголь, з чим саме вона не може впоратися. Інакше з часом, якщо виникнуть знову ті тригери, які спонукали вживати алкоголь, людина може зірватися.
Види кодування від алкоголю
Для того щоб зрозуміти, як проходить кодування, необхідно більш детально ознайомитися з основними його видами:
- Медичне. При такому кодуванні в організм пацієнта вводяться ліки, за допомогою уколу. При чому медикаменти не тільки вводяться у вену пацієнту, а й можуть вшиватися. Для цього на стегні або в лопатці робиться спеціальний надріз, у м’які тканини вставляється капсула. Після цього накладаються шви. Такі місця обираються для того, щоб людина не могла самостійно її витягти в разі появи тяги до алкоголю. Медикаментозне кодування підходить для тривалої дії.
- Психологічне. Психологічний вплив передбачає використання методів навіювання. Найчастіше в таких практиках використовують метод Довженка. Його суть полягає в тому, щоб за допомогою гіпнозу навіяти людині негативне ставлення до випивки й алкоголю загалом. Отримати позитивний результат можна від 1 до 2 сеансів.
- Реконструктивна маніпуляція. Такий метод належить до немедикаментозних і заснований на переосмисленні своїх цінностей. Завдяки аналізу свого життя, людина знаходить справжні причини того, чому вона вживає алкоголь, що саме запиває. Коли психотерапевт знаходить ці причини, то вони разом із залежним розбирають шляхи вирішення цих проблем. Таким чином людина не намагається знову запити стрес.
Вибір того чи іншого кодування залежатиме насамперед від стану здоров’я та індивідуальних особливостей організму.
Чому варто вибрати саме метод кодування?
Кодування має масу переваг перед іншими способами, які лікують алкоголізм. До головних переваг кодування можна віднести:
- З’являється бар’єр між пацієнтом і алкоголем. Це допомагає проводити інші реабілітації, психологічного та соціального
характеру, розбиратися в причинах алкоголізму в тому чи іншому випадку.
Утримання від алкоголю. Наприклад, під час медикаментозного кодування, людина знає про те, що якщо вона вип’є, то вона погано почуватиметься. - Розривається порочне коло алкоголізму. Кодування дає змогу повернутися до колишнього життя, налагодити стосунки з близькими і відновити втрачені соціальні зв’язки.
- Кодування буде ефективним тільки в тому разі, якщо у людини є мотивація. Залежний сам повинен хотіти вилікуватися, а кодування тільки перший етап початку лікування. Воно допомагає припинити вживати алкоголь і глушити таким чином образи, біль, страх та інші почуття.
Варто зазначити, що для повного відновлення кодування буде замало, важливо проходити повний курс реабілітації. Тоді людина зможе забути про алкоголь як можливість вирішити свої проблеми або ж впоратися зі стресом. Фахівці наркологічної клініки зможуть надати потрібну допомогу і допоможуть підібрати той курс реабілітації, який відповідає потребам конкретного пацієнта.