м. Голосіївська
пров. Задорожний 5, корп. 2
м. Голосіївська
067 111 29 05 цілодобова консультація

Спайс. Склад та вплив наркотику на організм

Що відомо про склад і вплив на організм спайсу. Детальна інформація про хімічний склад і наслідки вживання цього наркотичного засобу
067 111 29 05
doctor

Курильна суміш Спайс - це букет із кількох рослин, найчастіше з психотропною дією, які обробляються синтетичним канабіноїдом JWH-018. Цей синтетичний наркотик входить до топу найнебезпечніших, тягне за собою важкі наслідки, а також складне і тривале лікування залежності від спайса.

До певного моменту, поки речовина не була ретельно досліджена, вона перебувала у вільному доступі. Її можна було було купити навіть у звичайних кіосках із сигаретами. А оскільки ціна на спайс була набагато нижчою, ніж на марихуану, він швидко став популярним у підлітків і в молоді.

Спайсова залежність виражається такими ознаками:

 • почервоніння очей;
 • неадекватні дії;
 • перестає відчувати своє тіло;
 • втрачає зв’язок із реальністю;
 • поява амнезії;
 • спостерігаються слухові та зорові галюцинації.

Якщо ви помітили одну або кілька з цих ознак у близької або небайдужої вам людини, негайно слід починати лікування спайсової наркоманії.

Наслідки вживання спайсу

Наслідки вживання наркотику можуть бути дуже важкими.

Спайс, на відміну від інших сильних наркотиків, не викликає моментальної наркотичної залежності. Спочатку з’являється психологічна залежність і бажання покуривши речовину, розслабитися і відчути ейфорію. Коли перерви між прийняттям дози стають тривалішими, у наркозалежної людини спостерігається депресивний стан, підвищена нервозність, поганий настрій.

У разі тривалого вживання спайсу у великих кількостях можливі також ломки. У людини в цей період болить усе тіло, вимагаючи дозу, з’являється нудота і блювота, спостерігається втрата апетиту, безсоння.

Якщо вчасно не почати лікування від залежності від курильних сумішей, спайс руйнівно впливатиме на всі органи і системи організму. Наслідки, якщо не почати лікування від спайсової залежності будуть дуже серйозними:

 • розвиток серцево-судинної недостатності;
 • порушення роботи печінки і нирок;
 • руйнування клітин мозку;
 • розлади нервової системи;
 • проблеми з імунною системою.

Особливо важкі наслідки виникають у підлітків, які вживають спайс. Залежність у них настає набагато швидше, ніж у дорослих. Коли людина перебуває “під кайфом” можна помітити, що вона здійснює однотипні дії, сидить і дивиться в одну точку, ходить колами, може битися в істеричних припадках.

У людини, яка вживає спайс, притупляється почуття болю і самозбереження. Іноді спайсові наркомани відчувають сильне неконтрольоване почуття страху, результатом якого часто бувають випадки суїциду. Галюцинації, які бачить наркозалежний, йому здаються реальністю і тому повернення до тями його не тішить.

Після закінчення дії спайса на людину накочується депресивний стан, вона стає нервовою і роздратованою. Після повернення в реальність наркозалежні найчастіше нічого не пам’ятають.

Найбільшої шкоди спайс завдає психіці та клітинам мозку. Якщо не проводити своєчасне лікування залежності від курильних сумішей, то людина стане недоумкуватою. У неї поступово знизяться абсолютно всі життєво важливі психофізичні функції. Спочатку страждатиме пам’ять, потім людина не зможе сфокусувати свою увагу, врешті-решт втратить здатність мислити.

Вживання наркотиків негативно впливає на репродуктивну функцію. Чоловіки стають імпотентами, а жінки страждають на на безпліддя, зміну гормонального фону, порушення роботи сечостатевої системи та порушення менструального циклу.

Дослідження показали, що у людей, які протягом 5 років курять спайс, розвивається рак легенів. Хімічні речовини негативно впливають на серцевий м’яз, унаслідок чого відбуваються серцеві напади, аж до зупинки серця.

Потрібно розуміти, що спайс - це не просто травичка для куріння, а це потужний, заборонений у Європі, США та багатьох інших країнах наркотик, який неминуче веде до смерті!

Відновлення після спайсу

Відновлення після спайсу складне, але реальне. Повернутися до нормального життя повинен хотіти сам наркозалежний, а рідні та близькі повинні йому в цьому допомогти і не відвертатися в найважчий момент.

Якщо ви запідозрили, що близька вам людина почала вживати наркотики, можна уважно придивитися до її поведінки або перевірити сайти відвідування в інтернеті. Спайс може продаватися під виглядом ароматичних трав, різних добавок або пахощів. Вас мають насторожити червоні очі, що часто сльозяться, постійна нервозність і дратівливість.

Клініка Пальміра вже протягом багатьох років працює з наркозалежними, даючи їм шанс на повернення в нормальне життя, в якому немає наркотичної залежності та страшних наслідків від вживання наркотиків. Лікарі клініки знаходять індивідуальний підхід до кожного пацієнта, призначаючи оптимальну терапію і відновлюючи психіку.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Наркoлoг, психіатр, адиктолог Дата: 30-01-2015
Последние изменения: 18-12-2023

Часті питання:

Чи є у вас стаціонар?

Так у нас є власний стаціонар, палати трьохмісні, двомісні і VIP (одномісна). Вартість за добу: Алко/нарко 3-місна – 3700 грн, 2-місна – 4700 грн, і VIP – 7500 грн. Психіатрія 3-місна – 3900 грн, 2-місна – 4900 грн і VIP – 7700 грн

В цю вартість входить: лікування, 4 разове харчування, медикаменти та фіз.процедури. 

Як швидко лікар може мене прийняти?

Це питання безпосередньо уточнюється у лікаря, загружденість пацієнтами і тд, загалом можливий запис в той же день або протягом найближчих 2-3 днів.

Який термін(скільки по часу) лікування?

Все дуже індивідуальною. Мінімальний курс який проходять наші пацієнти в середньому 10 діб. Але детокс може бути 3 доби, а реабілітація 20 діб.

Чи працюєте ви на вихідних/святах?

Клініка працює цілодобово без вихідних і свят. Консультації лікарів проходять з понеділка по п'ятницю з 11.00 до 17.00 по запису.

Як можно орлатить послуги готівка/переказ та повністю/частинами&

Оплату можна здійснить як готівкою так і безготівково. Також оплату можна здійснювати частинами на період лікування.

Впевнений вплив та дбайлива підтримка в дорозі до одужання!
Не завжди пацієнт самостійно приймає рішення про початок лікування. Наші психологи та лікарі готові надати необхідну допомогу та підтримку.
Професійний та уважний колектив!
Наші експерти мають високу кваліфікацію в галузі медицини та психології, готові надати якісне обслуговування.
067 111 29 05
Консультація у клініці Пальміра

Умови проживання
Пальміра

Коридор
Палата VIP
Палата VIP 2
Двомісна палата Стандарт
Двомісна палата Стандарт
Двомісна палата Стандарт 2
Ресепшин 1
Ресепшин 2
Ресепшин 3
Клініка