м. Голосіївська
пров. Задорожний 5, корп. 2
м. Голосіївська
067 111 29 05 цілодобова консультація

Хронічний алкоголізм - ознаки та особливості лікування

Хронічний алкоголізм є серйозним захворюванням, яке потребує професійного лікування. Тому так важливо звернутися по допомогу до фахівців
067 111 29 05
doctor

Хронічний алкоголізм є серйозним захворюванням, яке потребує професійного лікування. Адже залежність призводить до руйнування організму та функціональних змін психіки людини. Тому так важливо звернутися по допомогу до фахівців, виявивши перші ознаки: розвивається толерантність до спиртного, виникає абстинентний синдром і з’являється непереборний потяг до спиртних напоїв.

Що таке хронічний алкоголізм

Залежність переходить у хронічну форму поступово. Фахівці стверджують, що хронічна форма у чоловіків розвивається після близько 10 років вживання спиртних напоїв на регулярній основі. А ось жінкам лікування хронічного алкоголізму потрібне через менше часу, адже залежність формується швидше.

Існує кілька ключових чинників, які призводять до формування стійкої залежності. Одним з основних чинників є відчуття сильного стресу, який пов’язаний з роботою або особистим життям. Щоб розслабитися, люди починають вживати спиртні напої.

Також за допомогою алкоголю багато хто намагається втекти від проблем, які навалилися. Але це лише ілюзія, адже залежність спричиняє низку серйозніших проблем.

Хронічний алкоголізм, лікування якого має бути проведене тільки фахівцями, також може розвиватися внаслідок внаслідок частого вживання спиртних напоїв у колі сім’ї або найближчого оточення. Потрапляючи в погану компанію, людина приймає пропоновану модель поведінки. Вживаючи алкоголь регулярно, людина буквально з кожним днем стає на крок ближче до залежності.

Не варто ігнорувати й генетичну схильність до алкоголю. Якщо присутня погана спадковість, хронічне вживання алкоголю може сформуватися буквально за рік.

Ознаки хронічного алкоголізму

Щоб назавжди позбутися залежності, рекомендуємо пройти лікування хронічного алкоголізму в стаціонарі. Найкращих результатів можливо досягти лише за співпраці з приватними установами.

Згодом, коли людина протягом тривалого часу зловживає алкоголем, з’являються очевидні ознаки залежності, які стають помітні оточуючим. Тож у разі виявлення перших ознак залежності у себе або вашого найближчого оточення рекомендуємо звернутися по професійну допомогу до кваліфікованих фахівців.

Від того, наскільки оперативно було проведено лікування алкоголізму, багато в чому залежить швидкість одужання. Тому вам варто знати про ключові ознаки залежності.

Перша з них і найочевидніша - людина із залежністю перебуває в постійному пошуку чергової дози алкоголю. Якщо матеріальне становище залишає бажати кращого, до цього варто додати ще й постійний пошук коштів. За сильної залежності людина може зважитися навіть на злочини, щоб роздобути необхідну їй суму.

Якщо було діагностовано алкогольну залежність, лікування має бути проведено негайно. Адже хворий уже виявляється нездатним виконувати роботу, яка вимагає зосередженості та інтелектуальної діяльності. Тому виникають і проблеми з грошима.

Також відбувається загальна деградація особистості, що досить важко не помітити. Адже погіршується інтелектуальна діяльність людини, з’являються проблеми з пам’яттю.

Також хворий перестає звертати увагу на те, що він п’є. Якість спиртного відходить на другий план. Адже головна мета - знову опинитися в стані алкогольного сп’яніння та ейфорії. Хронічні алкоголіки з часом переходять навіть до аптечних настоянок. Відбуваються і зовнішні зміни: обличчя стає набряклим, шкіра - одутлуватою, з’являються мішки під очима.

Особливої уваги лікування алкоголізму потребує ще й через те, що залежність призводить до змін психічного стану хворого. Згодом розвивається депресія, людина буквально втрачає інтерес до всього, що її оточує. Нерідко стан затяжної депресії може викликати суїцидальні думки.

Як лікувати хронічний алкоголізм

При постановці діагнозу необхідне ефективне лікування алкоголізму в умовах стаціонару. Першим етапом є консультація з фахівцем.

Наступний етап - ретельна комплексна детоксикація, що дає змогу вивести з організму токсини і продукти розпаду алкогольних напоїв. Таким чином фахівці допомагають людині подолати абстинентний синдром і менш болісно перенести відмову від алкоголю. Для цього використовуються сертифіковані медикаменти, а вся процедура проходить під ретельним контролем досвідчених фахівців.

Щоб назавжди позбутися залежності, не уникнути і медикаментозної підтримки. Тому фахівці індивідуально підбирають медикаменти.

Але основою лікування є психологічна терапія. Хворий може відвідувати як групові, так і індивідуальні заняття. У результаті людина може назавжди позбутися залежності та повернутися до повноцінного життя.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Наркoлoг, психіатр, адиктолог Дата: 30-01-2015
Последние изменения: 18-12-2023

Часті питання:

Чи є у вас стаціонар?

Так у нас є власний стаціонар, палати трьохмісні, двомісні і VIP (одномісна). Вартість за добу: Алко/нарко 3-місна – 3700 грн, 2-місна – 4700 грн, і VIP – 7500 грн. Психіатрія 3-місна – 3900 грн, 2-місна – 4900 грн і VIP – 7700 грн

В цю вартість входить: лікування, 4 разове харчування, медикаменти та фіз.процедури. 

Як швидко лікар може мене прийняти?

Це питання безпосередньо уточнюється у лікаря, загружденість пацієнтами і тд, загалом можливий запис в той же день або протягом найближчих 2-3 днів.

Який термін(скільки по часу) лікування?

Все дуже індивідуальною. Мінімальний курс який проходять наші пацієнти в середньому 10 діб. Але детокс може бути 3 доби, а реабілітація 20 діб.

Чи працюєте ви на вихідних/святах?

Клініка працює цілодобово без вихідних і свят. Консультації лікарів проходять з понеділка по п'ятницю з 11.00 до 17.00 по запису.

Як можно орлатить послуги готівка/переказ та повністю/частинами&

Оплату можна здійснить як готівкою так і безготівково. Також оплату можна здійснювати частинами на період лікування.

Впевнений вплив та дбайлива підтримка в дорозі до одужання!
Не завжди пацієнт самостійно приймає рішення про початок лікування. Наші психологи та лікарі готові надати необхідну допомогу та підтримку.
Професійний та уважний колектив!
Наші експерти мають високу кваліфікацію в галузі медицини та психології, готові надати якісне обслуговування.
067 111 29 05
Консультація у клініці Пальміра

Умови проживання
Пальміра

Коридор
Палата VIP
Палата VIP 2
Двомісна палата Стандарт
Двомісна палата Стандарт
Двомісна палата Стандарт 2
Ресепшин 1
Ресепшин 2
Ресепшин 3
Клініка